הצגת הודעה בפורום זכויות בשיקום ושילוב בקהילה-בהנהלת יקירה
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: עידית   ,   יקירה

דמי ביטוח בריאות   

מאת:  איתמר3    Aug 09, 2015  ||  21:07

שלום רב

בן 26, רווק, מקבל קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי בגובה 2,491 ש"ח (אחרי ניכוי של דמי ביטוח בריאות). יש לי 100% דרגת אי כושר ו - 50% נכות רפואית.

שנה שעברה בחודשים 6/2014, 7/2014, עבדתי במפעל מוגן. השנה בתאריך 3/8/2015 קיבלתי מכתב שבו נאמר לי שבחודשים 6/2014 ו - 7/2014 התברר שעבדתי ולכן מגיע לי זיכוי בעבור דמי ביטוח בריאות שנגבו מקצבתי החודשית בסכום של 206 ש"ח.

רציתי לדעת האם זה תקין/נכון שרק השנה הביטוח לאומי זיכה אותי בדמי ביטוח בריאות עבור אותם החודשים שבהם עבדתי במפעל מוגן בשנה שעברה?

גם השנה עבדתי במפעל מוגן (של חברה אחרת), במשך חצי שנה (2-7/2015), והביטוח לאומי לא זיכה אותי בדמי ביטוח בריאות.
יותר מכך, כשנכנסתי לעמוד האישי שלי באתר של הביטוח לאומי, לא ראיתי שאני רשום כמי שעבד במפעל מוגן השנה, להבדיל מהשנה הקודמת.

כמו כן, לא ידעתי בכלל שמי שעובד במפעל מוגן זכאי להחזר של דמי ביטוח בריאות (עד לאותו רגע שבו נשלח אליי אותו המכתב).

אשמח לדעת איך עליי לקבל החזר של דמי ביטוח בריאות על אותם חודשים שבהם עבדתי השנה במפעל מוגן?

האם אני זכאי לתוספת של השלמת הכנסה לשכר מינימום, עקב כך שהסכום שאותו אני מקבל מקצבת נכות (2,491 ש"ח), נמוך משכר המינימום?

האם אני זכאי לסיוע בשכר דירה כשאני מתגורר עם ההורים (ההורים רשומים כבעלים של הדירה)?

אשמח למענה על שאלותיי
בתודה מראש

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
דמי ביטוח בריאות   איתמר3   > אתה נמצא כאן
  Aug 09, 2015 | 21:07
• 
דמי ביטוח בריאות   יקירה
  Aug 16, 2015 | 09:42
• 
שאלה נוספת   איתמר3
  Aug 16, 2015 | 21:32
• 
סיוע בשכר דירה   יקירה
  Aug 20, 2015 | 08:07
• 
שלום יקירה   איתמר3
  Aug 27, 2015 | 11:42

מקרא:   ללא תוכן ° הודעה חדשה New Message
לחיצה על העיגול תוביל לפתיחת ההודעה בעמוד נפרד

_______________________________________________________________________________________________________

תנאי שימוש |  הפוך לעמוד הבית  | מפת האתר | הוספה למועדפים  |    [חזור למעלה]

לייבסיטי - בניית אתרים